Bir kız için bir çocuk odası tasarımı (65+ fotoğraf) | stemcellglobal.info

Bir kız için bir çocuk odası tasarımı (65+ fotoğraf)

Bir kız için bir çocuk odası tasarımı (65+ fotoğraf)

Çocuğunuz için aydınlık ve rahat bir "sığınak", mutlu bir çocukluğun garantisidir. Evet, ve bir kız için bir çocuk odasının ebeveynleri tasarımı genellikle çok fazla olumlu duygular getirir. Sadece renklerle doldurarak, iç mekanın pratik tarafını unutmayınız, bu da değerli çocuğun sağlığına zarar vermemeli, aynı zamanda aktif gelişim için özgürlük sağlar. Dengeye nasıl bakılır ve tüm nüanslar hesaba katılır - makalemizde!

Kızlar için çocuk tasarımının özellikleri

Büyüyeceği, geliştiği ve dünyayı keşfedeceği bir çocuk için yer açmak, birçok noktayı hesaba katmak gerekir. İlk olarak, kızın yaşı: 5-6 yaşlarında yeni doğmuş veya daha gelişmiş bir çocuk mu? Çocuklar hızlı bir şekilde büyürler ve tadıları hızlı bir şekilde değişir, böylece yaşamın ilk yıllarındaki mekanın yeterince küçük, ancak esnek olması gerekir - gerekirse yeni öğeler eklemek.

Bununla birlikte, çocukluk izlenimlerinin en canlı olduğunu ve çocuğun ileri yaştaki yaşamında görünmez bir arkadaşı olabileceğini unutmayın. Kızın odanın tasarımı kaçınılmaz olarak onun tutumunu etkileyecek, belli zevkleri formüle edecek, dış dünyayla bir davranış ve etkileşim modeli oluşturacaktır. Dekorun her bir unsurunu dikkatlice seçmek gerekir, sadece "güzel" anlayışına değil, aynı zamanda nesnelerin eğitimsel yönlerine de odaklanmalıdır.

Kız için kreşin içi rahat ve güvenli olmalıdır. Eğer çocuklar onlara ilgi duydukları nesnelere erişebiliyorlarsa, kolayca oyuncakları alırlar, yüksek sandalyeye otururlar. Bu, bağımsızlığı öğretecek ve başarısızlığın hoş olmayan duygularını hafifletecektir - küçük olumsuz deneyimler bile çocuğun doğasını etkileyebilir. Ancak, çocuğun kişisel alanında, keskin nesneler, titrek mobilyalar veya zararlı malzemeler gibi herhangi bir tehlikenin beklenmediğinden emin olmanız gerekir.

Çocukların cinsiyetleri tasarımda önemli bir rol oynamakta ve kendilerini erken yaşta tanımlamaları için onlara yardımcı olmaktadır. Bu, kızın odasının maksimum sayıda bebek, çiçek veya pembe tonlarının hepsine konsantre olması gerektiği anlamına gelmez. Çocuğun dünyası monoton olmamalı, doğru şekilde yönlendirilmelidir.

İç mekanın psikolojik ve eğitsel yönlerini hesaba katmak, ancak her bir nesneyi fanatik olarak takip etmemek, fazladan bir nesneye veya renge girmekten korkmak. Dış estetik, özgünlük ve aynı zamanda pratiklik - bu bileşenler, mutlu bir çocukluğun garantisini sağlayacak odanın uyumlu bir tasarımını oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Bir kız için bir çocuk odası tasarımının özellikleri
Bir kız için bir çocuk odası tasarımının özellikleri

Stil çözümleri

Tasarım organizasyonunda yönlendirici bir konu stil seçimi olacaktır. İç kısmın evin genel bileşimine karşılık gelmesi arzu edilir. Ancak karakteristik elemanlarda düzgün bir şekilde yazıyorsanız, küçük bir sapma bile uyumlu görünecektir. Bu durumda, çocuk odası uzamındaki stiller kaçınılmaz olarak yeni bir yorum bulacaktır, örneğin, kanonik renklerle seyreltilmemiş.

Modern bir tarzda kızlar için bebek

Başlangıç ​​olarak, böyle bir karar Barbie bebekler ve masalları büyümüş bir genç kıza hitap edecek. Laconism, modern tarzın kısıtlanması, çocuğun hobilerini veya hobilerini yazabileceği evrensel bir alan yaratacaktır. Ancak modern çocuk odasında genç kızlar için bile çok ilginç şeyler vardır, çünkü bu tarz alışılmadık çözümler için en uygunudur. Örneğin, çizgi film karakterleri, şekil koleksiyonları, standart olmayan formların öğeleri ile fotoğraf duvar kağıtları.

Modern tarzda bir kız için bir çocuk odası tasarımı
Modern tarzda bir kız için bir çocuk odası tasarımı

Klasik tarzda kızlar için bebek

Bu hanımların stili değilse, aziz kızlık fantezilerini gerçekleştirmek için başka ne yardımcı olur? Klasikler, önemsiz bir çocuk odasını, en sevdikleri eserlerin karakterlerinin yaşadığı prensesin odasına dönüştürecekler.

Oymalı ayaklar ve desenlere sahip mobilyalar, lambrili perdeler, gölgelikli yataklar veya dekorasyonda zarif dekoratif motifler sayesinde gerekli etki sağlanacaktır. Böyle bir tasarım, aristokratizmi, çocukta bir güzellik hissi ve daha sonra yaşamını sürdürecek olan bir kişiyi eğitecektir.

Klasik tarzda bir kız için bir çocuk odası tasarımı
Klasik tarzda bir kız için bir çocuk odası tasarımı

Provence tarzında kız bebek

Fransız eyaletinde doğan Provence stili, nazik ve romantik doğaları için yaratılmıştır. Pastel paleti, çiçek desenleri, ışık kumaşlar, antika mobilya - Bu etkileyici yollarla, sen küçük kız kesinlikle mutluluk olacaktır hangi çocuk odasında rahat bir atmosfer, uygulamak zorunda kalacaktır.

Açık renk şeması aşırı aktif çocukları biraz sakinleştirecektir. Tarzın bir başka avantajı da, sadece çocuğun sağlığına zarar vermeyen, aynı zamanda doğal güzelliğe aşılamayan doğal malzemelerin zorunlu kullanımıdır.

Provence tarzında bir kız için bir çocuk odası tasarımı
Provence tarzında bir kız için bir çocuk odası tasarımı

Pop art tarzında kızlar için bebek

Canlı ilgi alanlarına sahip yaratıcı ve aktif kızlar, pop art tarzında çocuk odasını kesinlikle sevecekler. Böyle bir alan, fantezinin gelişmesi ve standart olmayan hobilerin uygulanması için bir yer olabilir.

İç tasarımda, zengin, çeşitli renkler, birkaç eklektik öğe, komik veya çizgi karakterli resimler yazabilirsiniz - herhangi bir öğe uygun görünecektir.

Pop art tarzında bir kız için bir çocuk odası tasarımı
Pop art tarzında bir kız için bir çocuk odası tasarımı

Renk düzeni seçme

Kızlar çevreye karşı erkeklerden daha hassastır. Bu nedenle, iç mekanın belirli bir renk paleti bile duygularını ve davranışlarını etkileyebilir. Parlak renkler kabul edilebilir, hepsi çocuğun doğasına bağlıdır, ancak oda için en popüler olan pastel renklerdir.

Kızlar için pembe çocuk odası

Kız için bebek düşüncesinde - pembe renk tonları, ana renk çözümü olarak ilk başlarda ortaya çıkıyor. Ve şaşırtıcı değil, çünkü bu sürüm çok nazik, dokunaklı ve görsel olarak yaşın yanı sıra yolcuların tabanını gösteriyor.

Ancak, doğru gölgeyi seçerek, mümkünse nötr beyazı birleştirerek, doygun pembe tonlarından kaçınmaya çalışın. Bu, iç mekânın banal kızlık doğasından kaçınacak, çünkü standart şeyler gibi tüm modern çocuklar değil.

Bir kız için pembe çocuk odası - İç tasarım
Bir kız için pembe çocuk odası - İç tasarım

Kızlar için lila çocuk odası

Durum pembe odaya biraz benzer, sadece "kızak" ın daha hararetsiz bir tedavisini temsil eder. Soğuk bir gölge çocuğu ve gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Bu çözüm, leylakın farklı varyasyonlarını kullanarak, kreşin iç kısmında çiçek motifleri yazmanıza izin verecektir.

Bir kız için Lila çocuk odası - İç Tasarım
Bir kız için Lila çocuk odası - İç Tasarım

Kızlar için yeşil çocuk odası

Yeşil bugünün popüler nane, kireç veya zeytin tonları anlamına gelir. Bu, hem erkek hem de kız için uygun olan daha nötr bir renktir, ancak elbette, çocuk üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır.

Yeşil, gürültülü mega kentlerde bazen yetersiz olan doğa ile ilişkilidir. Nötr tonlarla birleştirerek uyumlu ve ferah bir iç mekan yaratabilirsiniz.

Kızlar için yeşil çocuk odası - İç tasarım
Kızlar için yeşil çocuk odası - İç tasarım

Kızlar için beyaz çocuk odası

Herhangi bir çocuk odasında, beyazın kullanımı yalnız bu renkle sınırlı olmamalıdır. Kız steril alanda sıkılacak ve özellikle de erken bir gelişim aşamasında paletin monotonluğu, çocuğun algılamasını engelleyerek, renk algısını daha da kötüleştirebilir.

Beyaz, diğer çözümler için evrensel bir altyapı işlevi görebilir, bunları vurgulayabilir ve dengeleyebilir.

Bir kız için beyaz çocuk odası - İç tasarım
Bir kız için beyaz çocuk odası - İç tasarım

Kızlar için bej bebek odası

Narin krem, fındık tonları, klasik tarzda veya Provence tarzında mükemmel bir şekilde uyum sağlar ve kreşte asil bir ruh hali yaratır. Ama unutma ki bej renklidir, diğer renkler ile iyi uyum göstermez ve sadece dikkatli bir planlama ile istenilen etkiyi sağlar. Ancak bu alanda doğal malzemeler çok organik görünüyor.

Kızlar için bej çocuk odası - İç tasarım
Kızlar için bej çocuk odası - İç tasarım

Bitirme ve malzemeler

Estetik bir görünümden daha fazlası, bir kız için bir bebeği süslerken kullandığınız malzemelere dikkat etmelisiniz. Hipoalerjenik, güvenli bir temel seçin. Güvence için - üreticilerin kalitesinin belgelenmesini gerektirir.

Paul

Zeminin yüzeyi pürüzsüz olmalı, ancak kaygan olmamalıdır, böylece çocuk aktif oyunlar sırasında düşmez.

Küçük bir kız için odada bitirme, kontaminasyon için olası tüm seçenekleri dikkate alarak seçilmelidir. Parke ve laminat iyi özelliklere sahiptir, sadece çatlaklara nüfuz eden kirler çıkarılmayacaktır.

Bu nedenle, birçok tasarımcı, yüksek estetik özelliklere sahip modern, çevre dostu ve dayanıklı bir malzeme olan marmoleum'a tavsiyede bulunuyor.

Bir kızın bir çocuğun odası tasarımı - Zemini bitirmek
Bir kızın bir çocuğun odası tasarımı - Zemini bitirmek

duvarlar

Kreşteki duvarların payı üzerinde pek çok test düşüyor: onlar üzerinde boya, çizik, nesne atıyorlar. Ek olarak, çocuğun hızlı gelişimi iç mekanın erken dönüşümünü içerir.

Ne yazık ki, bina teknolojileri henüz duvar dekorasyonu için evrensel bir çözüm sunamamaktadır. Ucuz, kullanımı kolay malzemeleri seçebilirsiniz, ancak her zaman ekolojik olarak uygun değildirler.

Kız çocuk odası için duvar kağıdı en iyi seçimdir - bütçe, ama kısa ömürlü kağıt, zararsız sıvı, kaliteli eko-duvar kağıdı ve renkli duvar kağıdı. Ancak vinil bebeklerin sağlığına zarar verebilir.

Bir kız için bir çocuk odası tasarımı - Duvar dekorasyonu
Bir kız için bir çocuk odası tasarımı - Duvar dekorasyonu

tavan

En uygun tavan - çimento başlangıç ​​sıva ile, astar ile muamele edilir ve beyaz akrilik boya ile boyanır.

Birçok ebeveyn, odanın iç kısmını yıldızlı ya da bulutlu bir gökyüzü şeklinde çizerek dekore etmeyi sever. Ancak bu çözüm tüm çocuklar için uygun değildir: bazıları dikkati dağıtabilir ve sonuç olarak iyi uyuyamaz. İlginç bir avize ile eşit beyaz bir tavan basit görünüyor, ama aynı zamanda ahenkli.

Bir kız için bir çocuk odası tasarımı - Tavanın tamamlanması
Bir kız için bir çocuk odası tasarımı - Tavanın tamamlanması

Çocuklar için mobilya nasıl seçilir?

Mobilya ile kız için çocuk odasını doldurmak tasarımda çok önemli bir aşamadır. Model seçimi çocuğun yaşına göre değişir. Yeni doğmuş bir bebek için rahat bir karyola yeterli olacaktır. Ancak birkaç yıl içinde, ihtiyaçları karşılamak için daha fazla "araçlara" ihtiyaç duyacak.

Çocuk, ayrı bir çocuk dünyasına benzeyen çok işlevli bir setle öğrenme ve istirahat ile ilgilenecektir; bunlar arasında ikinci seviye kutular, yataklar ve rahat bir iş yeri bulunmaktadır.

Bazı kızlar, yumuşak yastıklar ve yumuşak yatak çarşafları ile bireysel, büyük yatakları seveceksiniz. Bu seçenek klasikleri ve ayrıca provence için vazgeçilmezdir.

Çocukların ders çalışmasına konsantre olması zor olduğundan, işyerinin daha ayrılmış ve yabancı nesnelerle yığılmamış olması daha iyidir.

Bir şeyleri saklamak için yerler mümkün olduğu kadar çocuk için uygun olmalıdır, böylece gerekli şeyleri alır ve onları yerleştirmeyi öğrenir. Ancak oyun mobilyası seçimi, hobilerle ilgili öğelerin yanı sıra, çok bireyseldir. Yalnızca satın aldığınız ürünlerin önceden oluşturulmuş tasarıma uymasını sağlayın.

Bir kız için bir çocuk odası tasarımı - Mobilya seçimi

Bir kız için küçük bir çocuğun tasarımı

Erken yaşta, odanın küçük boyutu herhangi bir özel sıkıntıya neden olmazsa, daha fazla yer kaplamasıyla, boyutlar tasarım özgürlüğünü sınırlamaya başlar. İhtiyacınız olan her şeyi nasıl koymanız gerektiğini düşünürken, yine de bir ferahlık hissini sürdürmek zorundayım.

Aynı anda, klasik tarzın mütevazı bir alana sahip bir yere giremeyeceğini fark edeceksiniz. Ama modern - bir kız çocuğu için küçük bir çocuğun eksikliklerini yenmek kârlıdır. Örneğin, çeşitli seviyelerde karmaşık çok işlevli bir mobilyayı tercih ederseniz, biraz hantal eşya yerine, hareket ve oyunlar için boş alan olacaktır.

Görme alanı genişletmek de bazı hilelere de yardımcı olacaktır. Öncelikle, desenlerle aşırı doygun olmayan bir açık renk şeması seçin. İkincisi, bir veya iki aynanın tam büyümeye uymasını unutma. Üçüncüsü, doğal ışığın nüfuz etmesine engel olmayan hafif, göze batmayan perdeler seçin.

Bir kız için küçük bir çocuk odasının iç tasarımı
Bir kız için küçük bir çocuk odasının iç tasarımı

Bir kız için bir çocuk odası tasarımı - resim

Bir kız çocuğu için çocuk dekorasyonu, sadece çocuk için değil, aynı zamanda ebeveynler için de bir mutluluktur. Bazı iç mekanlar masallardan evler gibidir; diğerleri küçük bir dahi için bir atölye gibidir. Başka hangi tasarım seçenekleri var? Fotoğraf seçimimize bak. Keyifli görüntüleme!

Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim
Bir kız için bir çocuk odası iç tasarımı - resim

Video: Kız çocuğu - iç mekan fikirleri

1
Loading...