Bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı (75+ fotoğraf) | stemcellglobal.info

Bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı (75+ fotoğraf)

Bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı (75+ fotoğraf)

Çocuklar hızlı büyür, tadı, karakter özellikleri, davranış kalıpları aynı hızda değişir. Yakın zamanda doğmuş olsa ve henüz yeşili maviden ayırt etmemiş olsa bile, bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı oluştururken tüm bu anlar dikkate alınmalıdır. Mekan tasarımının önemli konularını dikkatlice düşünürseniz, sonuç sadece ruhlarını değil, aynı zamanda mutlu çocuklarını da ortaya koyan ebeveynleri de memnun edecektir.

Yaşına göre çocuk tasarımı

Çocuğun hızlı gelişimi - çocuğun için çocuğun iç organizasyonu dikkat etmelidir ana faktör. İçinde kimler yaşayacak: asgari bir dizi ihtiyaç ile bir yenidoğan ya da bir genç, müzik düşkün? Bir oda, çocukların dünyayı öğrenmeye, gelişmeye ve birey olarak şekillendirmeye başladığı bir yerdir. Bu nedenle doğru tasarımı seçmek çocuğun mutlu geleceğine katkıda bulunmaktır. Tüm unsurlar, odanın sakinleri için ilgi çekici, ilginç ve hoş olmalıdır. Yaşamın her aşaması için temel kayıt kurallarını düşünelim!

3 yaşın altındaki çocuk

Çocuğun ilk yıllarında, çocuğun tasarımı ebeveynler için daha önemlidir. Rahat bir karyola, bilişsel oyuncaklar, hareket ve çalışma için bol alan - bu gelişmekte olan bir bebek için oldukça yeterli. Mobilya keskin köşeler olmaksızın güvenli olmalıdır. Yerde - kolayca yıkanabilir sıcak bir halı.

Çocuk tonları, ona ilgi vurgulamak nesneleri algılamaya öğrendi, böylece iç, pastel renkler, çok renkli, ama oldukça çeşitlidir değil de idam edildi olması arzu edilir. Komik estetik çıkartmaları çocuğun küçük "dünyasını" süslemeye yardımcı olacaktır.

Öncelikle, çocuk için çocuk odası, daha sonra yeni, daha karmaşık öğeler ve öğeler eklemek için minimalist bir şekilde organize edilmek daha iyidir.

3 yaşından küçük bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı
3 yaşından küçük bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı

3 ila 5 yaş arası çocuk

Bu dönemde çocukların bireyselliği oluşmaya başlar. Odanın doldurulmasıyla ilgili arzularını ifade etmeye çalışırlar. Çocukların kendi hobileri vardır, bu yüzden uygun bir yerde küçük bir masa ve sandalye yerleştirilmelidir - minyatür çalışma alanı.

Eğlence ve bilişsel oyuncaklar hala önemli bir yer. Ebeveynler yavaş yavaş erkekleri sıralamaya alıştırırlar, bu yüzden depolama alanı mümkün olduğunca uygun olmalıdır.

3 ila 5 yaş arası bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı
3 ila 5 yaş arası bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı

Öğrenci için odanın iç kısmı

İç dolgu daha karmaşık hale gelir. Çocuğun okul programı ile yüklendiği gerçeği nedeniyle, kitap rafları, defterler için çekmeceler ve benzeri ile tam teşekküllü bir işyeri satın almak önceliklidir. Bu yaşta, çocuk, düzeni korurken bağımsız olarak kişisel bir bölge düzenlemelidir.

Oyun yavaş yavaş hobiler şeklini alır. Örneğin, genç bir müzisyenin odasında bir piyano için bir yer bulmalısınız, bir şölen için bir sanatçı.

Bu zamana kadar, en azından bir kez finiş yenilemeye ihtiyaç duyuldu. Çocuk odasında duvarların dekoru daha ciddi hale gelir, çıkartmalar resimlerle değiştirilir. İçinde renk aksanları yaratan, dünyanın geniş haritasına sahip bir duvar, gerçek görünecektir.

Okul çocuğu için bir çocuk odası iç
Okul çocuğu için bir çocuk odası iç

Genç bir çocuk için bir oda

Bu dönemde, aile bütçesindeki gibi ebeveynlerin zevklerine bağlı değildir. Bir genç oğlan odası kurma bağımsızlığını gösteren, ancak en dekoratif öğeler ile ilgilidir: duvarlar, yapıştırılan afişler, figürinler benzeri çizgi roman ve hayranları arasında.

Bir çocuk-genç için bir çocuk odası tasarımı
Bir çocuk-genç için bir çocuk odası tasarımı

Hangi stili kullanmalıyım?

Bir çocuk için bir çocuk odasını dekore etmek için pek çok üslup seçeneği yoktur, ama onlar bile kanonik yorumlamada hareket etmeyeceklerdir. Düzenlemede, ebeveynler genellikle çocuğun hobilerine odaklanarak bir konudan başlarlar.

Belirli bir stilin kullanılması, bir tasarımın doğru şekilde oluşturulmasına ve dairenin genel görüntüsüne sığdırılmasına yardımcı olacaktır. Ek olarak, yetişkinlik döneminde, ergenler genellikle prezentabl bir görünümü tercih ederek çocuk eğlencelerini terk ederler. Farklı yaşlardaki erkek çocuklar için en popüler çözümleri düşünün.

Modern bir tarzda bir erkek bebek

Belki de en çok yönlü seçenek. Böyle bir iç mekanda, alışılmadık bir şekle sahip ilginç mobilyalar (örneğin, bir daktilo biçiminde), fotoğraf duvar kağıdına sahip duvarlar, parlak renkler girebilirsiniz. Bu durumda, oyuncak ve ekipman uyumludur, odanın tasarımının devamıdır.

Mobilya ekstra dekor ve detaylar olmadan fonksiyonel, konforludur. Aslında, birden fazla bölgeyi bir kerede birleştiren çok seviyeli tek parça setlere bakın: uyku, eğlence ve çalışma için.

Modern tarzda bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı
Modern tarzda bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı

Uzay tarzı çocuk için bebek

Elbette, bu Fütürizm değil, daha çok uzay temalarının aktif olarak tanıtımıyla daha ilkel bir taklit. Küçük yaştaki erkeklerle çok popüler, çünkü çocuk olarak astronot olmayı hayal etmemiş miydi? Şiddetli bir yetişkin gerçekliğinde bile, çocuğun bu fanteziden kısmen vazgeçmek zorunda kalacağı rol, kısmen kendini hissetmeyi başaracaktır.

Çocuk odası için böyle bir iç tasarım tasarladığınızda, öncelikle bütçeden yararlanmanız gerekir. Ama yıldızlı bir gökyüzü, birkaç ışıklı küre ve oyuncak uzaylı olağan perde tavanı çok ilginç görünecek.

Kozmik tarzda bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı
Kozmik tarzda bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı

Pop art tarzında çocuk için bebek

Bu stil, genç bir çizgi roman sevgilisinin ya da video oyununun odasında iyi uyuyor. Parlak renkler, stilize posterler ve resimler, çirkin figürler - çocuğunuz böyle bir alandan memnun kalacak. Sanat dünyasında yerlerinden ayrılmaya odaklanmış yaratıcı çocuklar için seçenek ve yıllardır kesinlikle coşku kaybetmeyecek.

Yetkili bir tasarıma sahip bir çocuğun çocuğu sağlam ve şık görünebilir, ana şey boyalarla aşırıya kaçmamaktır. Geometrik şekiller uzaya mükemmel uyum sağlar.

Pop art tarzında bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı
Pop art tarzında bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı

Çatı katı tarzında bir çocuk için bebek

Ev çatı katı tarzında dekore edilmişse, o zaman çocuk odasının aynı kaderi etkilemesi muhtemeldir. Eski kale ve yeraltı mezarları, vahşet ve dekorasyon eşsiz nesneleri gibi, çıplak tuğla duvarlar gibi, macera duygusunu artırır şey yok çünkü erkekler için, bu sadece bir artı olacaktır.

Bu stil için tipik olan modüler mobilyalar, gelişmekte olan bir çocuk, ihtiyaçlar ve her yıl büyüyen şeylerin sayısı için idealdir. Loft, çocuğun zaman içinde hobilerinin parlak renklerini ekleyeceği mükemmel bir "tuval" dir.

Çatı katı tarzında bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı
Çatı katı tarzında bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı

Renk skalasını seçiyoruz

Modern dünyada, tipik olarak kadın ve tipik erkek renklerinden sapma eğilimi vardır. Ve aslında, çocuğun tadı farklı olabilir: Birisi daha sakin bir ölçeği seviyor, diğerleri - parlak veya doygun. Ancak, genç bir yaşta, karakter oluşumu, renklendirme önemli bir rol oynar, bu nedenle eğitim amacıyla soğuk palete odaklanmak daha iyidir.

Oğlan için mavi bebek

Mavinin tüm tonları - maviden doygun denizlere - bakış açısı vardır. Bu renk, erkekler için en popüler çözüm olarak boşuna değil: onları olumlu etkiler, sakinleşmeye ve dengeye yardımcı olur.

evren ile ve parlak renkler tesviye edilir basitçe sakinleştirici etkisi ile birlikte olduğu gibi, baskın renk ise o, çocuk temalı iç komnaty.Luchshe için mükemmeldir - Buna ek olarak, mavi deniz, koyu renkler ile ilişkilidir.

Çocuk için mavi bebek - İç tasarım
Çocuk için mavi bebek - İç tasarım

Oğlan için yeşil bebek

Çocuğun doğa sevgisini aşılamaya yardımcı olacak başka bir seçenek. Doğal, estetik bir renk, özellikle beyaz veya kahverengi ile birleştiğinde, kreşin iç kısmında sakinleştirici bir atmosfer yaratacaktır.

Çocuk için yeşil çocuk - İç tasarım
Çocuk için yeşil çocuk - İç tasarım

Oğlan için beyaz bebek

Bebeğin yaşamının ilk yıllarında mükemmel çözüm. Gelecekte, parlak aksanların yazılması zorunludur, böylece çocuk böyle bir çocuk odasında sıkılmayacaktır, çünkü okuma yazma bilmeme alanıyla bir kısırlık hissi kazanabilir.

Çocuk için beyaz çocuk - İç tasarım
Çocuk için beyaz çocuk - İç tasarım

Çocuk için gri çocuk

Bir çocuğun bir yetişkin gibi hissetmesine yardımcı olacak ciddi prezentabl renk. Gri gölge, diğer seçeneklerle iyi bir şekilde birleştirilerek dengelenir. Çocuğun çocuk odası için böyle bir tasarım yapmamasını sağlamak için duvarlara ilginç mobilyalar, resimler ya da posterler ekleyip, alanı doğal ışıkla doldurun.

Çocuk için gri çocuk - İç tasarım
Çocuk için gri çocuk - İç tasarım

Erkek için mor bebek

Soğutucu gölgeler, bir erkek karakteri korurken, hassas yaratıcı doğa için uygundur. Bu renkte kreş Kayıt çok parlak görünecektir, fakat mor tekstil, bir tarafı ya da diğer göz alıcı öğeleri bitirme - çok ilginç bakacağız.

Çocuk için mor bebek - İç tasarım
Çocuk için mor bebek - İç tasarım

Çocuk odası dekorasyonu

Mekânın estetiği elbette önemlidir ve eğitim rolünü oynar, fakat çocuğun sağlığını unutmaz. Hipoalerjenik ve ekolojik bazlara tercih edilerek malzemelerin seçimine özen gösterilerek özenle bitirilmelidir.

Paul

6 yaşından küçük çocuklar, yürüyüş yapmayı veya daktilo oynamayı öğrendikleri yere çok zaman harcıyorlar. Kaplama pürüzsüz olmalı, ancak kaygan, esnek ve kolay temizlenebilir olmamalıdır. Alışılagelmiş parke son parametrede kaybeder, çünkü kir genellikle tahtalar arasındaki çatlaklarda tıkanır;

Çocuğun çocuk odası için evrensel ve çevre dostu bir seçenek, yüksek estetik özelliklere sahip olan marmoleum.

Bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı - Döşeme
Bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı - Döşeme

duvarlar

Duvar kaplaması yıkamak ve değiştirmek için kolay olmalıdır. Çocuğun dinamik olarak değişen zevklerinden dolayı, zamanla farklı bir tasarım isteyecek, ayrıca yeni yürümeye başlayan çocukların aktif eylemleri, genellikle boyama veya kirli bölümler.

Bu durumda - görevleri ile mükemmel duvar kağıdı ile başa çıkacak. Kağıt, sıvı veya eko-duvar kağıdı gibi çevre dostu seçeneklere öncelik verin.

Bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı - Duvar dekorasyonu
Bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı - Duvar dekorasyonu

tavan

Küçük düzensizliklerle bile basit bir beyaz tavan, her türlü iç mekan için evrensel bir seçenek olmaya devam etmektedir. Çocuk odasında çocuk odası için daha ilginç olan bir yıldız ya da bulutlu gökyüzü ile bir streç tavan gibi görünecek - sadece bazı rüya gibi çocuklar böyle bir karar kesinlikle uykuya dalmaktan alıkoyacaktır.

Bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı - Tavanın tamamlanması

Mobilya seçimi için ipuçları

Çocuklar için mobilya seçimi, iç mekanın tarzına ve odanın sahibinin yaşına bağlıdır. Fakat doğru seçimi yapmaya yardımcı olacak genel kurallar var.

İlk olarak rahatlık ve güvenlik. Eşyaların keskin köşeleri, yüksek konumlandırmaları, rahatsız edici oturma alanı olmadığından emin olun. İşyeri, yatak gibi, gelişmekte olan bedenin fizyolojik özelliklerine, ağrıya veya eğriliğe neden olmadan uymalıdır.

Nispeten yüksek maliyete rağmen, doğal malzemelerden mobilyalar önceliklidir. Ağaç sadece zararsız değil, aynı zamanda insan sağlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Kulaklığın kapağına dikkat edin: hipoalerjenik olmalı ve toz toplamamalıdır.

Bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı - Mobilya seçimi
Bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı - Mobilya seçimi

Bir çocuk için küçük bir kreş tasarımı

Ne yazık ki, ülkemizin tüm sakinleri çocuklarına, tüm ihtiyaçları karşılayacak kadar alana sahip olacakları geniş bir oda tahsis edemez. Ama umutsuzluk etme! Basit önerileri takip ederseniz, küçük boyutlu alanı kolayca ve rahat bir şekilde tasarlamak mümkündür.

En azından görsel olarak birkaç metrekareyi kaydeden en basit tavsiye, parlak renkleri unutmamak için açık renk şeması seçer. Bu durumda dekor, tasarımın kırılmasının etkisinden kaçınmak için çok fazla olmamalıdır.

Çocuk için kreş planlarken standart çözümlerden uzaklaşmak zorunda kalacak. Örneğin, radyatörü hareket ettirmeye çalışın, pencerenin yakınında bir çalışma alanı düzenleyin - burası genellikle boştur.

Tavanların yüksekliği izin veriyorsa, yatağın podyumunu düşünün, bu da bir şeyleri saklamak için bir yer rolünü oynayacaktır. Çok işlevli duvarlar aynı zamanda iç bölgeyi doğru bir şekilde planlamanıza yardımcı olur ve küçük bir bölgedeki birkaç bölgeyi birleştirir.

Bir çocuk için küçük bir çocuk odasının iç tasarımı
Bir çocuk için küçük bir çocuğun odasının tasarımı
Bir çocuk için küçük bir çocuğun odasının iç tasarımı

Bir çocuk için bir çocuk odası tasarımı - resim

Bir çocuğun iç tasarımını bir çocuk için dekore etmek, özellikle de değerli fikirler olduğunda, çok heyecan verici ve aynı zamanda eğlenceli bir uğraştır. Fotoğraf seçimimiz yalnızca seyahat edilen malzemeyi "birleştirmeye" yardımcı olmayacak, aynı zamanda tüm seçenekleri de gösterecektir. Keyifli görüntüleme!

Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf
Bir çocuk için bir çocuk odası iç tasarımı - fotoğraf

Video: Erkek bebek için - iç mekan fikirleri

1
Loading...